• Не верувате во ангели? Погледнете ги овие слики и размислете уште еднаш!

  Сенди Форд, лондонска уметничка, ја води својата техника на фотографии од новородени бебиња до совршенство. Се чини дека оваа уметничка успева да ги забележи најемотивните и најнежните моменти на своите фотографии. Собрани на розева постелнина, бушавка косичка и нежна кожа...

  Не верувате во ангели? Погледнете ги овие слики и размислете уште еднаш!
 • Кога почнуваат да пробиваат запчињата

  Кај повеќето бебиња првите запчиња излегуваат кога ќе наполнат шест месеци, но тоа не е правило. Некои деца дури се раѓаат со едно запче во вилицата, додека кај другите запчињата започнуваат да растат дури после една година. Во секој случај,...

  Кога почнуваат да пробиваат запчињата
 • Весела велигдендска трпеза: Пилиња од јајца (ВИДЕО)

  Еве како брзо и лесно да направите забавно велигденско предјадење! Велигден е највеселиот христијански празник, а декорирањето на јајцата е подеднакво весело како за мајките така и за децата. Меѓутоа, најмладите најмногу ќе се израдуваат доколку празничната трпеза биде креативна....

  Весела велигдендска трпеза: Пилиња од јајца (ВИДЕО)
 • Штом си среќен плесни ти со рачиња: Погледнете зашто ова видео ја разнежни цела планета

  Досега не постојат докази дека бебеињата се радуваат со чувство за ритам, но видеото подоле покажува дека сеуште не знаеме многу работи кога се во прашање бебињата. Ова бебе не само што има добро чувство за ритам, туку и добро...

  Штом си среќен плесни ти со рачиња: Погледнете зашто ова видео ја разнежни цела планета
Може ли да се “темпира” полот на детето?

Според некои теории, идните родители кои многу често практикуваат секс, имаат поголеми шанси да добијат син. Доколку односите се ретки, тогаш поголеми се шансите дека...

9 Apps You Don’t Want To Miss

Спиењето за време на бременост е нешто за кое сигурно не размислувате се додека не...

9 Apps You Don’t Want To Miss

Сенди Форд, лондонска уметничка, ја води својата техника на фотографии од новородени бебиња до совршенство....

Мајка во бикини: Фотографија која е лајкувана скоро од пола милион жени (ФОТО)

Кога блогерката Рејчел Холис ја споделила својата слика на својот Фејсбук профил, поттикнала повеќе од 10 илјади жени да искоментираат и да ја споделат својата...

9 Apps You Don’t Want To Miss

Денешните деца, многу малку читаат и лошо се изразуваат. Тоа лесно може да го препознаете...

9 Apps You Don’t Want To Miss

Нивните родители се богати и славни и често знаат да претераат во дарување на децата....

Весела велигдендска трпеза: Пилиња од јајца (ВИДЕО)

Еве како брзо и лесно да направите забавно велигденско предјадење! Велигден е највеселиот христијански празник, а декорирањето на јајцата е подеднакво весело како за мајките...

Супер појадок за супер херои!

ПР текст Вашите супер-херои постојано растат, се развиваат и секој ден ви приредуваат нови палавштини. Денес ќе ви соопштат дека се обиделе да утврдат колку...


Имате интересена фотографија која сакате да ја споделите со Бебебум заедницата? Закачете ја тука